FRIDAY, MAY 27
BUDWEISER STAGE
(North Little Rock)
5:15 p.m. Lookback Marys
6:15 p.m. The Odds
7:30 p.m.
Robert Randolph
and the Family Band
9:30 p.m. The Wallflowers
ACXIOM/MILLER LITE AMPHITHEATRE STAGE
(Riverfest Amphitheatre)
5:15 p.m. Steve Hester and Deja Voodoo
6 p.m. National Anthem sung by Marcus Sugg
6:15 p.m. Oreo Blue
7:30 p.m. Ramona & the Soul Rhythms
9:15 p.m. B.B. King
TRIPLE-S ALARM STAGE
(West end of Riverfront Park)
5:15 p.m. Steve Davison
7 p.m. Brave Combo
9 p.m. Richard Thompson
KIDZONE STAGE
(Between Main St. Bridge and railroad bridge)
6 p.m. Brian Kinder, children’s concert artist
7 p.m. Nik and Sam
8:30 p.m. Highway 5
Also, daily performances by Radio Disney’s performance group Local Motion
FAMILY STAGE
(Between Broadway and Main St. bridges)
5:20 p.m. Jesse White Tumblers
6 p.m. Ms. Karen’s Dance Studio
6:40 p.m. Sharon’s Dance, Gymnastics & Cheer
7:20 p.m. Kenya Safari Acrobats
“TOTAL RIVERFEST LIVE” AREA
(Behind the Museum of Discovery)
5:45 p.m. Kenya Safari Acrobats
6:30 p.m. Circus Boy
7-9 p.m. Karaoke
SATURDAY, MAY 28
BUDWEISER STAGE
(North Little Rock)
1 p.m. Dust Forth
2:30 p.m. Six Hung Sprung
4 p.m. Temper Effect
5:45 p.m. Rose Hill Drive
7:15 p.m. Seether
9 p.m. The Black Crowes
ACXIOM/MILLER LITE AMPHITHEATRE STAGE
(Riverfest Amphitheatre)
Noon Trout Fishing in America
1:30 p.m. David Byrnes and the County Line Band
3 p.m. The Salty Dogs
4:30 p.m. Bailey Hefley
6 p.m. Sum of Us
7:45 p.m. Andy Childs
9:30 p.m. Hank Williams Jr.
TRIPLE-S ALARM STAGE
(West end of Riverfront Park)
Noon Shadygruve
1:30 p.m. Runaway Planet
3 p.m. Weakness for Blondes
4:30 p.m. Norte De Havana
6 p.m. Rhonda Richmond
7:45 p.m. Jupiter Jazz
9:15 p.m. 4th Avenue Jones
KIDZONE STAGE
(Between Main St. Bridge and railroad bridge)
10 a.m. Patches the Clown
10:30 a.m. Nickelodeon Live!
11:15 a.m. Radio Disney Dancers
11:45 a.m. Nickelodeon Live!
1 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
2 p.m. Andy Head Juggling
3 p.m. Birds of Prey, Little Rock Zoo
4 p.m. Brian Kinder, children’s concert artist
5 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
6 p.m. Andy Head Juggling
7 p.m. Circus Boy
8 p.m. Trout Fishing in America
9:45 p.m. Anxiety
Also, daily performances by Radio
Disney’s performance group Local Motion.
FAMILY STAGE
(Between Broadway and Main St. bridges)
10 a.m. Ed’s School of Dance
10:40 a.m. Shauna Smith
11:20 a.m. Crowley’s Ridge Cloggers
12 p.m. Angie Boheler
12:40 p.m. Jesse White Tumblers
1:20 p.m. Brittney Selvidge
2 p.m. Kenya Safari Acrobats
2:40 p.m. Karen Mason
3:20 p.m. Charity Vance
4 p.m. Jesse White Tumblers
4:40 p.m. Little Rock School of Dance
5:20 p.m. Lyon’s Voices
6 p.m. Jesse White Tumblers
6:40 p.m. Lindsey Osborne
7 p.m. Kenya Safari Acrobats
7:40 p.m. River City Gymnastics
“TOTAL RIVERFEST LIVE” AREA
(Behind the Museum of Discovery)
11 a.m. Wayne Francis, ventriloquist
12 p.m. Kenya Safari Acrobats
12:45 p.m. PriceCrew
2:30 p.m. Circus Boy
4 p.m. Kenya Safari Acrobats
5 p.m. Nik and Sam
7-9 p.m. Karaoke
SUNDAY, MAY 29
BUDWEISER STAGE
(North Little Rock)
2 p.m. Sonny Burgess and the Legendary Pacers
3:30 p.m.
Travis Caudell
and Aces Wild
5 p.m. Joe Nichols
6:45 p.m. Lord Tracy
8:15 p.m. REO Speedwagon
ACXIOM / MILLER LITE AMPHITHEATRE STAGE
(Riverfest Amphitheatre)
1 p.m. UALR Gospel Chorale
2:30 p.m. You Before Me
4 p.m. The Afters
6 p.m Trapt
8:15 p.m.
Arkansas Symphony Orchestra
TRIPLE-S ALARM STAGE
(West end of Riverfront Park)
1 p.m. Ben Harris Trio
2 p.m. Bonerama
3:30 p.m. Free Verse
5 p.m. Terrence Simeon
6:30 p.m. Grease Factor
8:15 p.m. Sonny Landreth
KIDZONE STAGE
(Between Main St. Bridge and railroad bridge)
Noon Patches the Clown
1 p.m. Arkansas Arts Center Tell-A-Tale Troupe
2 p.m. Circus Boy
3 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
4 p.m. Andy Head Juggling
5 p.m. Birds of Prey, Little Rock Zoo
6 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
7 p.m. Bamboula 2000
8 p.m. Trout Fishing in America
Also, daily performances by Radio
Disney’s performance group Local Motion
FAMILY STAGE
(Between Broadway and Main St. bridges)
12:20 p.m. Electric Attitude
1 p.m. Jesse White Tumblers
1:40 p.m. McCafferty School of Irish Dance
2:20 p.m. Promise Victoria
3 p.m. Dancers Incorporated
3:40 p.m. Kenya Safari Acrobats
4:20 p.m. Anderson’s Taekwondo Academy
5 p.m. Jesse White Tumblers
5:40 p.m. North Little Rock Parks & Recreation Dance
6:20 p.m. Clogging Thunder
7 p.m. Kenya Safari Acrobats
“TOTAL RIVERFEST LIVE” AREA
(Behind the Museum of Discovery)
1 p.m. Andy Head, Juggling
2:30 p.m. Maxximum Force
4 p.m. Circus Boy
5 p.m. Karaoke
7 p.m. Karaoke
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks, Main Street Bridge